KZEiR SW AŚ Wejherowo

Krajowy Związek Emerytów i Rencistów Służby Więziennej

Koło Terenowe przy Areszcie Śledczym w Wejherowie

PRZYWITANIE LATA w dniu

Data utworzenia: 2024-05-22, autor: Piotr Kunikowski

Zarząd Koła Terenowego przy A.Ś. w Wejherowie uprzejmie informuje, iż w dniu 08.06.2024 roku (sobota) odbędzie się spotkanie integracyjne, w miejscowości Bieszkowice przy ul. Kamiennej 10. Kolejny już raz gospodarzem spotkania „POWITANIE LATA” będzie członek Zarządu kol. Stanisław Baranowski wraz z małżonką.
Osoby nieuprawnione wnoszą opłatę wpisową w wysokości 30,00zł . Członkowie Koła zwolnieni są z wpisowego. Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu , proszone są o telefoniczne zgłoszenie tego faktu do Przewodniczącego Koła kol. H. Patocka lub innego członka Zarządu do dnia 31.05.br.
Wyjazd uczestników spotkania nastąpi autokarem, ze stacji paliw Shell przy C.H. Kaszuby o godz 12:00. Kolejnym przystankiem autokaru będzie przystanek MZK przy Starostwie Powiatowym w Wejherowie ok. godz.12:05.
Serdecznie zapraszamy i życzymy miłej i udanej zabawy.

ZarządPLAN PRACY KOŁA TERENOWEGO KZEiR SW W WEJHEROWIE NA ROK 2024

Data utworzenia: 2024-02-10, autor: Piotr Kunikowski

Opracowanie Planu Pracy na rok 2024. Ustalono, iż:

 • Posiedzenia Zarządu będą się odbywały cyklicznie w pierwszy czwartek każdego miesiąca na terenie A.Ś.w Wejherowie o godz. 10:00.
 • zapalnowano spotkanie integracyjne dla członków Koła w dniu 08.06.2024 w Bieszkowicach pod hasłem „Powitanie Lata”.
 • zaplanowano wycieczkę dla członków Koła po Ziemi Kłodzkiej w dniach od 09.09 do 14.09.2024 roku.
 • zaplanowano kolejne spotkanie integracyjne na zakończenie lata w Bieszkowicach, pod koniec miesiąca września br.Noworoczne spotkanie członków Koła Terenowego KZEiRSW

Data utworzenia: 2024-01-18, autor: Piotr Kunikowski

W dniu 16.01.2024 roku członkowie naszego Koła Terenowego KZEiRSW przy A.Ś. W Wejherowie uczestniczyli w spotkaniu noworocznym, które tym razem odbyło się w gościnnych progach Sali Bankietowej Amelia w Zelewie. Zgodnie z programem opracowanym przez Zarząd Koła spotkanie rozpoczęło się od wyjazdu autokarem z Wejherowa do Gdańska, gdzie uczestnicy spotkania zwiedzali Muzeum II Wojny Światowej. W tym miejscu, należy nadmienić, iż jest to jedyne takie Muzeum w naszym kraju. Po zakończeniu zwiedzania, nastąpił przejazd do m. Zelewo. Gospodarze obiektu przygotowali pyszny obiad oraz poczęstunek składający się z wyśmienitych ciast domowych. Pomimo zimowej aury, uczestnikom spotkania jak zawsze dopisywały znakomite humory oraz ciepła i miła atmosfera. Ponizej krótka fotorelacja ze spotkania.

Zdjęcia: 2024.01.16 Spotkanie wyjazdoweRelacja ze spotkanie integracyjnego w Bieszkowicah z dn. 30.09.2023 roku

Data utworzenia: 2023-10-09, autor: Piotr Kunikowski

W dniu 30.09.br. Odbyło się w m. Bieszkowice, kolejne trzecie już w bieżącym roku spotkanie integracyjne dla członków naszego Koła i ich rodzin.

W spotkaniu, tym razem pod hasłem „Pożegnanie Lata oraz powitanie Złotej, Polskiej Jesieni” wzięło udział 39 osób, na deklarowanych 44.

Miejscem spotkanie była kolejny raz posiadłość naszego kolegi, członka Zarządu Stanisława Baranowskiego. Uczestnicy spotkania poza tym, że przywieźli ze sobą wspaniałe humory i piękną słoneczną pogodę, to jeszcze dostarczyli wyśmienite kulinaria domowej roboty.

Poza wspaniałymi ciastami na stołach zagościły m.in. takie smakołyki jak: smalec domowy, ogórki małosolne czy , też grzybki w zalewie octowej. W tak sprzyjąjących warunkach co, niektórzy z uczestników spotkania wybrali się na grzybobranie do pobliskiego lasu. Efekty grzybobrania na załączonych poniżej fotkach. Zdjęcie

W trakcie jesiennej biesiady integracyjnej Przewodniczący Koła , kolega Henryk Patock wręczył członkom naszego Koła, przyznane przez ZG KZEiR SW odznaki związkowe. Srebrną Odznaką za Zasługi dla Związku wyróżnieni zostali: Antoni Ellwart, Stanisław Baranowski i Witold Brodziński. Natomiast Odznaką AMICUS KZEiRSW wyróżniony został długoletni współpracownik naszego Koła Terenowego p. Piotr Kunikowski. Ponadto w szeregi naszego Koła przyjęci zostali nowi członkowie tj. kol. Waldemar Gołębiewski i kol. Zdzisław Prena, którym Przewodniczący uroczyście wręczył Legitymacje Członkowskie.

Sprzyjającą jesienna pogoda pozwoliła uczestnikom na pieczenie kiełbasaek przy ognisku oraz wspólną zabawę przy dobrej muzyce, którą zapewnił gospodarz spotkania. Wszyscy doskonale wiedzą, że w dobrym towarzystwie czas szybko upływa, więc ok. godz. 17:30 nadszedł czas pożegnań i zakończenia spotkania.

W Związku z dużą potrzebą organizowania tego rodzaju spotkań, Zarząd naszego Koła planuje następne spotkanie / noworoczne - w styczniu 2024 roku / w Europejskim Centrum Solidarności (ECS) w Gdańsku. O szczegółach ponformujemy członków naszego Koła poprzez wysłanie imiennych Zaproszeń oraz podanie informacji na stronie internetowej.

Zarząd Koła Terenowego przy A.Ś. W Wejherowie serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom za, tak liczne przybycie na spotkanie oraz stworzenie miłej i przyjaznej atmosfery.

Odrębne i szczególne wyrazy podziękowania Zarząd składa na ręce gospodarzy tj. kolegi Stanisława Baranowskiego i jego uroczej małżonki Małgosi.

Pozdrawiamy - Zarząd KT KZEiRSW przy A.Ś. W Wejherowie.Wycieczka do Warszawy

Data utworzenia: 2023-10-05, autor: Piotr Kunikowski

W dniach 4-8.09.2023 roku odbyła się nasza kolejna wycieczka, tym razem do Warszawy. Uczestniczyło w niej 50 osób, tj. nasi emeryci i renciści wraz z rodzinami. Po drodze zatrzymaliśmy się w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina i Parku w Żelazowej Woli. Po zakwaterowaniu w Holetu „Fotex” w Ząbkach i krótkim wypoczynku, wieczorem spotkaliśmy się na wieczorku intergracyjnym, gdzie poza kolacją bawiliśmy się, śpiewając piosenki biesiadne.

Następnego dnia spotkaliśmy się z naszym przemiłym przewodnikiem waszawskim, z którym zwiedziliśmy Stare Miasto. Zamek Królewski oraz Krakowskie Przemieście. Spacer zakończyliśmy przy Grobie Nieznanego Żołnierza, gdzie mogliśmy zobaczyć zmianę warty.

Kolejny dzień to zwiedzanie Łazienek Królewskich oraz Pałacu i Parku w Wilanowie.

Trzeciego, ostatniego dnia w Warszawie, zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Cmentarz na Powiązkach Starych.

Przed wjazdem na najwyższe piętro Pałacu Kultury i Nauki, gdzie mogliśmy podziwiać wspaniałą panoramę Warszawy, z naszym przewodnikiem pożegnaliśmy się tradycyjnie po kaszubsku, wspólnie zażywając tabakę, czyli „chcemë le so zażëc”.

Pomimo doskwierającego, wyjątkowego jak na ten czas, upału, sądząc po twarzach uczestników, wycieczka była bardzo udana i wszystkim dopisywał dobry humor.

W dniu wyjazdu, po śniadaniu wyjechaliśmy do Modlina, gdzie dzięki pomocy naszego nowego kolegi Jacka Prusieckiego, był równieź uczestnikiem naszej wycieczki, mogliśmy po preferencyjnych cenach zwiedzić Twiedzę Modlin a także zorganizowano dla nas ognisko, przy którym mogliśmy pożywić się pieczonymi kiełbaskami.

W drodze powrotnej, w demokratyczny sposób, czyli poprzez głosowanie, ustaliśmy, że kolejna wycieczka odbędzie się w początkowych dnia września przyszłego roku po Ziemi Kłodzkiej, na którą już dzisiaj wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

Zdjęcia: 2023.09.04-08 Wycieczka do WarszawyInformacja dla członków KZEIR SW przy Areszcie Śledczym w Wejherowie

Data utworzenia: 2023-09-19, autor: Piotr Kunikowski

Zarząd Koła Terenowego KZEiRSW informuje, że w dniu 30.09.br. organizuje spotkanie integracyjne dla członków Koła pod hasłem „POŻEGNANIE LATA”.

Spotkanie odbędzie się w BIESZKOWICACH nad urokliwym jeziorem, w gościnnych progach posiadłości członka Zarządu, kolegi Stanisława Baranowskiego.

Wyjazd autokaru nastąpi w dniu 30.09. br. o godz 12: 00 z Osiedla Kaszubskiego (stacja paliw Shell).

Zarząd Koła życzy uczestnikom spotkania miłej zabawyWAŻNY KOMUNIKAT

Data utworzenia: 2023-08-10, autor: Piotr Kunikowski

Uprasza się uczestników wycieczki do Warszawy, która odbędzie się w dniach 04-08.09.br. o dokonanie wpłaty II-giej transzy.

Wpłaty będą przyjmowane w siedzibie naszego Koła w Areszcie Śledczym w Wejherowie w dniu 03.08.br w godzinach 10:00 do 12:00.

Zapraszamy serdecznie

ZARZĄDSpotkanie integracyne, Bieszkowice w dn. 24.06.2023 r.

Data utworzenia: 2023-07-02, autor: Piotr Kunikowski

Pod hasłem „Powitanie Lata” w dniu 24.06.2023 roku odbyło się kolejne spotkanie integracyjne członków KZEiR SW przy Areszcie Śledczym w Wejherowie. Nadmienić należy, iż jest to drugie wspólne spotkanie w bieżącym roku.

Tym razem miejscem spotkania była kaszubska wieś Bieszkowice k. Wejherowa, położona w okolicy jeziora „Zawiad”, na obszarze leśnym Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Gościny dla 42 członków naszego Koła na terenie swojej posiadłości, udzielił członek Zarządu Stanisław Baranowski. W tym dniu dopisała piękna słoneczna pogoda oraz wyśmienite humory uczestników. Poza wspólnym pieczeniem kiełbasek przy ognisku oraz konsumpcji smacznych ciast upieczonych przez jedną z członkiń naszego Koła, można było również zapoznać się ze starym sprzętem rolniczym zgromadzonym na terenie posesji. Ponadto gospodarz spotkania sprawił wszystkim dużą niespodziankę zapraszając Zespół muzyczny „RAGTIME” z Bolszewa, który swoją muzyką podniósł jeszcze bardziej wspaniałą atmosferę spotkania. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Ok. godz. 19:00 po wspólnej zabawie tanecznej spotkanie dobiegło końca. Zarząd Koła Terenowego składa serdeczne podziękowania na ręce naszego kolegi Stanisława Baranowskiego za zorganizowanie spotkania w tak urokliwym miejscu. Do następnego spotkania.

Zdjęcia: 2023.06.24 Spotkanie integracyne - BieszkowiceSpotkanie przy ognisku z kiełbaskami. W dniu 24 czerwca

Data utworzenia: 2023-05-01, autor: Piotr Kunikowski

Zarząd Koła Emerytów i Rencistów przy Areszcie Śledczym w Wejherowie organizuje w dniu 24 czerwca b.r. godz 11:00 w posiadłości kol. Stanisława Baranowskiego „PRZYWITANIE LATA” przy ognisku. W programie przewidziano prawdziwą integrację z pieczeniem kiełbasek, śpiewaniem piosenek, opowiadaniem humoresek itp.

Przewidywany koszt własny 30,00 złotych od osoby.

Wyjazd nastąpi w dniu 24 czerwca 2023 roku autokarem z parkingu Kaszuby o godzinie 10:45.

Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie chęci wzięcia udziału u kol. Przewodniczącego Koła tel. 510553477 do dnia 1 czerwca br.Noworoczne spotkanie członków Koła Zakładowego KZEiRSW w Łebie w dniu 25.01.2023

Data utworzenia: 2023-02-01, autor: Piotr Kunikowski

W ramach corocznego spotkania noworocznego 40-tu członków naszego Koła uczestniczyło tym razem w sesji wyjazdowej. Spotkanie odbyło się w Łebie, uroczej miejscowości wypoczynkowej nad Bałtykiem. W Łebie przy Hotelu Neptun oczekiwał na naszą grupę kolega Ireneusz Mania / członek Koła Zakładowego /, który jest mieszkańcem tego miasta i zarazem Przewodnikiem Turystycznym oraz wieloletnim, aktywnym wolontariuszem Błękitnego Patrolu WWF wchodzącym w skład zespołu wolontariuszy, mieszkających wzdłuż wybrzeża, którzy regularnie patrolują polskie wybrzeże dbając o bezpieczeństwo zwierząt, ptaków i ludzi na plażach 365 dni w roku. Po przejściu całej grupy na plażę nasz kolega Irek zademonstrował nam jedną ze swoich wieloletnich pasji, którą jest kąpiel zimową porą w Bałtyku, czyli „morsowanie”. Nadmienić należy, że temperatura powietrza wynosiła ok. +2 st. C, a temperatura wody ok. +2-3 stopni C, ponadto wiał zimny, północno - zachodni wiatr. Przy duchowym wsparciu całej grupy nasz kolega rzucił się w wzburzone wody Bałtyku (patrz zdjęcia). Następnie pod czujnym okiem naszego przewodnika Irka, spacerem przez plażę udaliśmy się w kierunku Portu oraz zwiedzanie miasta. Po drodze mieliśmy możliwość obejrzenia będącego jeszcze w budowie Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego. Wędrując uliczkami miasta wstąpiliśmy do starej Piekarni, gdzie można było skosztować wyśmienitych ciast oraz rozgrzać się gorącą kawą, herbatą i innymi napojami. Przed uroczystym obiadem zaplanowanym w Barze „Bistro-Bosa” nasz kolega Irek, sprawił nam jeszcze jedną niespodziankę, w postaci prelekcji na temat swojej działalności w Błękitnym Patrolu WWF. Prezentacja połączona z ciekawym pokazem slajdów miała miejsce w sali Miejskiej Biblioteki Publicznej. Spotkanie wyjazdowe zakończyło się smacznym obiadem w gościnnych progach znanej w Łebie Restauracji „Bistro-Bosa”. Po wyśmienitym obiedzie i deserze oraz krótkim wypoczynku udaliśmy się w drogę powrotną do Wejherowa. Pomimo chłodnego i pochmurnego dnia, uczestnikom spotkania dopisywały wesołe humory oraz serdeczny i ciepły nastrój. Chcielibyśmy w tym miejscu serdecznie podziękować koledze Irkowi za wspaniale spędzony czas, przekazanie nam ciekawych i istotnych informacji związanych z historią miasta Łeby oraz nt. swojej charytatywnej działalności na rzecz ochrony środowiska naturalnego.Życzenie bożonarodzeniowe

Data utworzenia: 2022-12-18, autor: Piotr Kunikowski


PLAN PRACY KOŁA TERENOWEGO KZEiR SW W WEJHEROWIE NA ROK 2023

Data utworzenia: 2022-12-12, autor: Piotr Kunikowski
Lp.Rodzaj przedsięwzięcia/zadaniaTermin realizacjiMiejsceUczestnicyCel
1Posiedzenie Zarządu Koła Terenowego05.01.2023siedziba AŚ Wejherowoczłonkowie Zarządu Koła Terenowegorealizacja wyznaczonych zadań, sprawy bieżące
2Posiedzenie Zarządu Koła Terenowego, wszyscy uprawnieni Emeryci Renciści25.01.2023wyjazdowe - spotkanie noworoczne w Łebie, spacer po wydmach itp.wszyscy Emeryci i Renciści AŚ (ok. 50 osób)realizacja wyznaczonych zadań, sprawy bieżące
3Posiedzenie Zarządu Koła Terenowego09.02.2023siedziba AŚ Wejherowoczłonkowie Zarządu Koła Terenowegorealizacja wyznaczonych zadań, sprawy bieżące
4Posiedzenie Zarządu Koła Terenowego13.04.2023siedziba AŚ Wejherowoczłonkowie Zarządu Koła Terenowegorealizacja wyznaczonych zadań, sprawy bieżące
5Posiedzenie Zarządu Koła Terenowego11.05.2023siedziba AŚ Wejherowoczłonkowie Zarządu Koła Terenowegorealizacja wyznaczonych zadań, sprawy bieżące
6Posiedzenie Zarządu Koła Terenowego01.06.2023siedziba AŚ Wejherowoczłonkowie Zarządu Koła Terenowegorealizacja wyznaczonych zadań, sprawy bieżące
7Posiedzenie Zarządu Koła Terenowego06.07.2023siedziba AŚ Wejherowoczłonkowie Zarządu Koła Terenowegorealizacja wyznaczonych zadań, sprawy bieżące
8Posiedzenie Zarządu Koła Terenowego03.08.2023siedziba AŚ Wejherowoczłonkowie Zarządu Koła Terenowegorealizacja wyznaczonych zadań, sprawy bieżące
9Posiedzenie Zarządu Koła Terenowego29.08.2023siedziba AŚ Wejherowoczłonkowie Zarządu Koła Terenowegorealizacja wyznaczonych zadań, sprawy bieżące
10Planowana wycieczka WARSZAWA (4 dni)Początek września 2023WARSZAWAUprawnieni Emeryci Renciściokoło 50 osób
11Posiedzenie Zarządu Koła Terenowego03.10.2023siedziba AŚ Wejherowoczłonkowie Zarządu Koła Terenowegorealizacja wyznaczonych zadań, sprawy bieżące
12Posiedzenie Zarządu Koła Terenowego09.11.2023siedziba AŚ Wejherowoczłonkowie Zarządu Koła Terenowegorealizacja wyznaczonych zadań, sprawy bieżące
13Posiedzenie Zarządu Koła Terenowego07.12.2023siedziba AŚ Wejherowoczłonkowie Zarządu Koła Terenowegorealizacja wyznaczonych zadań, sprawy bieżące
14Na każde żądanietelefoniczniesiedziba AŚ WejherowoZarząd Koła Terenowegorealizacja zadań


Z okazji 100 letni urodziny Pani Amalii Damps

Data utworzenia: 2022-11-22, autor: Piotr Kunikowski

W dniu 21 listopada 2022 roku delegacja Zarządu Koła Emerytów i Rencistów była obecna na uroczystości stu letnich urodzin naszej emerytki Pani Amalii Damps.

Na tą okoliczność złożono jej życzenia od całego Koła i wręczono wiązankę kwiatów przez Przewodniczącego Koła Henryka Patock oraz z-ce Przewodniczęgo Janusza Skrzynskiego. w uroczystości brali udział Z-ca Dyrektora Aresztu Śledczego w Wejherowie Pan mjr. Artur Kołodziejski oraz Pani Rzecznik Prasowy Dyrektora mjr. Urszala Olszewska z ramienia Urzędu Miejskiego był obecny Kierownik Stanu Cywilnego. Ciąg dalszy wiadomości można zobaczyć na stronie Aresztu Śledczego link.
PLAN PRACY KOŁA TERENOWEGO KZEiR SW W WEJHEROWIE NA ROK 2022

Data utworzenia: 2022-01-28, autor: Piotr Kunikowski
Lp.Rodzaj przedsięwzięcia/zadaniaTermin realizacjiMiejsceUczestnicyCel
1Posiedzenie Zarządu Koła Terenowego10.01.2022wyjazdoweczłonkowie Zarządu Koła Terenowegorealizacja wyznaczonych zadań, sprawy bieżące
2Posiedzenie Zarządu Koła Terenowego10.02.2022wyjazdoweczłonkowie Zarządu Koła Terenowegorealizacja wyznaczonych zadań, sprawy bieżące
3Posiedzenie Zarządu Koła Terenowego10.03.2022siedziba AŚ Wejherowoczłonkowie Zarządu Koła Terenowegorealizacja wyznaczonych zadań, sprawy bieżące
4Posiedzenie Zarządu Koła Terenowego04.04.2022siedziba AŚ Wejherowoczłonkowie Zarządu Koła Terenowegorealizacja wyznaczonych zadań, sprawy bieżące
5Posiedzenie Zarządu Koła Terenowego12.05.2022siedziba AŚ Wejherowoczłonkowie Zarządu Koła Terenowegorealizacja wyznaczonych zadań, sprawy bieżące
6Wycieczka do osoby uprawnione (50)rekreacja
7Posiedzenie Zarządu Koła Terenowego09.06.2022siedziba AŚ Wejherowoczłonkowie Zarządu Koła Terenowegorealizacja wyznaczonych zadań, sprawy bieżące
8Posiedzenie Zarządu Koła Terenowego14.07.2022siedziba AŚ Wejherowoczłonkowie Zarządu Koła Terenowegorealizacja wyznaczonych zadań, sprawy bieżące
9Posiedzenie Zarządu Koła Terenowego11.08.2022siedziba AŚ Wejherowoczłonkowie Zarządu Koła Terenowegorealizacja wyznaczonych zadań, sprawy bieżące
10Posiedzenie Zarządu Koła Terenowego08.09.2022siedziba AŚ Wejherowoczłonkowie Zarządu Koła Terenowegorealizacja wyznaczonych zadań, sprawy bieżące
11Zebranie Sprawdzawczo-Wyborcze...10.2022Restauracja „Olimp” w Wejherowieczłonkowie Zarządu Koła Terenowegosprawozdanie za kadencję 2018-2022, wybór nowych władz oraz określenie zadań na kadencję 2022-2026
12Posiedzenie Zarządu Koła Terenowego10.11.2022siedziba AŚ Wejherowo (ew. nowy Zarząd)członkowie Zarządu Koła Terenowegorealizacja wyznaczonych zadań, sprawy bieżące
13Posiedzenie Zarządu Koła Terenowego08.12.2022siedziba AŚ Wejherowo (ew. nowy Zarząd)członkowie Zarządu Koła Terenowegorealizacja wyznaczonych zadań, sprawy bieżące
14Spotkanie świąteczno-noworoczne...12.2022 lub 01.2023Restauracja „Olimp” w Wejherowie (ew. nowy Zarząd)członkowie Koła Terenowego, zaproszeni goście: kierownictwo AŚ Wejherowo, przedstawiciele kół emeryckich innych służb mundurowychintegracja, podsumowanie roku, omówienie zadań na rok 2022


Życzenie bożonarodzeniowe

Data utworzenia: 2021-11-29, autor: Piotr Kunikowski


Wycieczka do Wdzydz Kiszewskich na Kaszubach

Data utworzenia: 2021-09-14, autor: Piotr Kunikowski

Zgodnie z wieloletnią tradycją członkowie naszego Koła, w dniu 07.09.2021 uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Wdzydz Kiszewskich na Kaszubach. W programie wycieczki było m.innymi zwiedzanie Muzeum - Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich. Muzeum założone zostało w 1906 roku i zajmuje obecnie 22 ha powierzchni nad brzegami jeziora Gołuń. Znajduje się tu ponad 50 budynków charakterystycznych dla wiejskiego krajobrazu Kaszub, Kociewia i Borów Tucholskich z okresu od XVII do XX wieku. Są, to takie obiekty jak: szkoła, chałupy, dwory, kościoły, karczmy, budynki gospodarcze i warsztaty rzemieślnicze. Po zwiedzeniu Muzeum uczestnicy wycieczki udali się na wspólny obiad do DW „Helena”. Po obfitym posiłku oraz krótkim odpoczynku wszyscy mieli możliwość udania się na spacer po Wdzydzach oraz podziwiania panoramy miejscowości z wieży Widokowej. Na zakończenie wycieczki odbyło się wspólne biesiadowanie przy ognisku, z pieczeniem kiełbasek oraz możliwością skosztowania pysznego biosu. Uczestnikom wycieczki dopisywał dobry humor oraz tego dnia dopisała nam również piękna, słoneczna pogoda.

Zdjęcia Witold Brodziński.Informacja od Gold Tour

Data utworzenia: 2021-05-23, autor: Piotr Kunikowski


Informacja o wpłatach na wyjazd do Truskowca

Data utworzenia: 2021-03-06, autor: Piotr Kunikowski

Informujemy, że Biuro Podróży Gold Tour nie ma możliwości zwrotu wypłaty drugiej transzy dla uczestników w obecnym czasie pandemii do chwili uzyskania zdolności finansowej (zniesienie obostrzeń przez Rząd). Jest propozycja jeżeli będzie możliwość to Biuro Gold Tour zarezerwowało dla nas termin 22 sierpnia do 3 września 2021 roku na wyjazd do Truskawca i Uczestnicy którzy byli zapisani na 2020 rok to wg starej stawki a nowi na nowych stawkach.

Zarząd Koła Terenowego
Hernyk PatockPLAN PRACY KOŁA TERENOWEGO KZEiR SW W WEJHEROWIE NA ROK 2021

Data utworzenia: 2021-01-17, autor: Piotr Kunikowski

1) Spotkania Zarządu Koła zaplanowano jeden raz w miesiącu w godzinach od 10:00 do 12:00 w siedzibie Aresztu Śledczego:

Lp.Termin realizacji
1.14 styczeń 2021
2.4 luty 2021
3.4 marzec 2021
4.8 kwiecień 2021
5.6 maj 2021
6.10 czerwiec 2021
7.8 lipiec 2021
8.5 sierpień 2021
9.9 wrzesień 2021
10.7 październik 2021
11.4 listopad 2021
12.9 grudzień 2021

W razie nagłej potrzeby zarząd spotyka się na wezwanie.

2) Zaplanowano jeden wyjazd wycieczkowy na miesiąc czerwiec lub wrzesień (tylko gdy zniesione zostaną obostrzenia pandemii).

3) Rozpatrywanie zapomóg, wizyt u emerytów i rencistów bezterminowo.

4) Branie czynnego udziału w akademiach i spotkaniach z Kierownictwem i Funkcjonariuszami Aresztu Śledczego i Władz miasta.

5) Zaplanowano spotkanie noworoczne na miesiąc grudzień dla Emerytów i rencistów Koła z określeniem informacji z pracy Zarządu.

Zarząd Koła TerenowegoZmarł Jerzy Kunikowski

Data utworzenia: 2020-11-12, autor: Piotr Kunikowski

Zapraszamy na mszę Św. online w sobotę (14.11.2020) pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=Q3FPYOPfMrQTruskawiec

Data utworzenia: 2020-10-12, autor: Jerzy Kunikowski


100 lat w służbie Polsce 09.09.2020 r.

Data utworzenia: 2020-09-29, autor: Jerzy Kunikowski

W dniu 9 września członkowie Zarządu Koła Terenowego uczestniczyli we mszy świętej odprawionej w Kolegiacie pw. Trójcy Św. W Wejherowie. Okazją do tej uroczystości było kilka: 100-lecie służby naszej jednostki na terenie miasta Wejherowa, 5-lecie nadania sztandaru naszej jednostce oraz pożegnanie odchodzącego na emeryturę dotychczasowego Dyrektora ppłk Macieja Uchmana.

Zarząd Koła TerenowegoOdwołanie wyjazdu do Truskawca

Data utworzenia: 2020-08-10 16:56:00, autor: Jerzy Kunikowski

Jeszcze w połowie czerwca br. cieszyliśmy się, że nasz wyjazd do Truskawca w dniach od 30 sierpnia do 11 września 2020 roku jest niezagrożony. Jednakże wydarzenia ostatnich dwóch tygodni zmieniły sytuację o 180 stopni.

Z wielką przykrością informujemy o definitywnym odwołaniu powyższego wyjazdu.

W związku z rozszerzającą się pandemią koronawirusa w Polsce i na Ukrainie oraz działaniami i obostrzeniami podjętymi przez rządy obydwu państw, mając na uwadze dobro uczestników imprez i przedsięwzięć turystycznych ustalono z Biurem Podróży GOLD TOUR sp. O.O. w Prudniku, że  wyjazd do Sanatorium Szachtar w Truskawcu w terminie 30.08 - 11.09.2020 roku (pobyt w Sanatorium 31.08 - 10.09.2020 r.) nie odbędzie się.

Jednocześnie zwróciliśmy się do Biura Podróży o zwrot dokonanych dotychczas wpłat na powyższy wyjazd. Forma dokonania zwrotu środków finansowych zostanie uzgodniona przez strony umowy, tj. Zarząd Koła Terenowego i powyższe Biuro Podróży. Zgodnie z przepisami, biura podróży mają na to określony czas na dokonanie tej czynności. Niemniej nasza strona czyni starania, aby nastąpiło to jak najszybciej. Gdy tylko ustalimy powyższe, poinformujemy indywidualnie wszystkich uczestników, którzy dokonali wpłaty na wyjazd do Truskawca o sposobie, terminie i miejscu zwrotu pieniędzy. Ponadto prosimy o rozpowszechnienie powyższej informacji wśród tych uczestników, którzy nie mają dostępu do internetu. Z góry uprzejmie dziękujemy i prosimy o cierpliwość.

Zarząd Koła TerenowegoWyjazd do Truskawca 15.06.2020 r.

Data utworzenia: 2020-06-15 18:37:42, autor: Jerzy Kunikowski

Z nieskrywaną satysfakcją informujemy, że nasz wyjazd do Truskawca w dniach od 31 sierpnia do 10 września 2020 roku jest niezagrożony.

W związku z powyższym miło nam zakomunikować, że zgodnie z planem w dniu 9 lipca 2020 roku w godzinach od 11.00 do 13.00 zbierać będziemy II ratę wpłaty na powyższą imprezę.

UWAGA! W związku z panującym zagrożeniem koronawirusem zmianie ulega miejsce, w którym przyjmowane będą powyższe wpłaty. Nie w siedzibie Aresztu Śledczego, a w Hotelu Olimp Business And Spa w Wejherowie, ul. I Brygady Wojska Polskiego 82 (V piętro). Jednocześnie informujemy, że w tym samym czasie odbędzie się spotkanie z przedstawicielem Biura Podróży Gold Tour z Prudnika, odpowiedzialnym za organizację wyjazdu.

Zarząd Koła TerenowegoPosiedzenie Zarządu Koła 03.06.2020 r.

Data utworzenia: 2020-06-15 18:31:28, autor: Jerzy Kunikowski

    Po kilku miesiącach przerwy odbyło się kolejne posiedzenie Zarządu Koła Terenowego KZEiR SW Wejherowie. Ze względu na panującą w dalszym ciągu epidemię korona wirusa miało ono miejsce w nietypowych okolicznościach. Dzięki uprzejmości Kolegi Witka Brodzińskiego odbyło się ono na terenie jego posesji, w przepięknym otoczeniu przyrody (patrz: zdjęcia). W zebraniu uczestniczyli wszyscy członkowie Zarządu. W trakcie spotkania omówiono sprawy bieżące, w tym wyjazd do Truskawca. O tym będzie mowa w kolejnej informacji z prac Koła.
    Z głębokim żalem informujemy również, że na wieczny odpoczynek odeszli nasi Koledzy: Piotr Racibirski i Jan Bork. Cześć ich pamięci!

Zarząd Koła TerenowegoTam pojedziemy

Data utworzenia: 2020-01-07, autor: Jerzy Kunikowski


Życzenia świąteczno-noworoczne

Data utworzenia: 2020-01-01, autor: Jerzy Kunikowski


Zaproszenia

Data utworzenia: 2020-01-01, autor: Jerzy Kunikowski


Wycieczka po Wielkopolsce 20 - 25.05.2019 r.

Data utworzenia: 2020-01-01, autor: Jerzy Kunikowski
  Jak co roku nasi emeryci i renciści odpoczywali, zwiedzając kolejny region naszego pięknego kraju. Tym razem była to Wielkopolska - historyczna dzielnica Polski, położoną w jej środkowej i zachodniej części, na Pojezierzu Wielkopolskim i Nizinie Południowowielkopolskiej, w dorzeczu środkowej i dolnej Warty. W dniach od 20 do 25 maja 2019 roku odwiedziliśmy: Poznań, Kórnik, Rogalin, Ostrów Tumski, Szlak Piastowski, Gniezno, Biskupin, Rogalin. Naszą bazą wypadową był uroczy poznański Hotel Zieliniec.
  Pełni wrażeń wróciliśmy do domu, z utęsknieniem czekając na kolejne eskapady po ojczystej ziemi.

Tekst: Jerzy Kunikowski
Foto: Henryk Patock, Franciszek Naczk


PLAN PRACY KOŁA TERENOWEGO KZEiR SW W WEJHEROWIE NA ROK 2019

Data utworzenia: 2020-01-01, autor: Jerzy Kunikowski
Lp.Rodzaj przedsięwzięcia/zadaniaTermin realizacjiMiejsceUczestnicyCel
1Posiedzenie Zarządu Koła Terenowego10.01.2019 r.siedziba AŚ Wejherowoczłonkowie Zarządu Koła Terenowegorealizacja wyznaczonych zadań, w tym zbiórka pieniędzy na wycieczkę, sprawy bieżące
2Posiedzenie Zarządu Koła Terenowego07.02.2019 r.siedziba AŚ Wejherowoczłonkowie Zarządu Koła Terenowegorealizacja wyznaczonych zadań, sprawy bieżące
3Posiedzenie Zarządu Koła Terenowego07.03.2019 r.siedziba AŚ Wejherowoczłonkowie Zarządu Koła Terenowegorealizacja wyznaczonych zadań, sprawy bieżące
4Posiedzenie Zarządu Koła Terenowego04.04.2019 r.siedziba AŚ Wejherowoczłonkowie Zarządu Koła Terenowegorealizacja wyznaczonych zadań, w tym zbiórka pieniędzy na wycieczkę, sprawy bieżące
5Posiedzenie Zarządu Koła Terenowego09.05.2019 r.siedziba AŚ Wejherowoczłonkowie Zarządu Koła Terenowegorealizacja wyznaczonych zadań, sprawy bieżące
6Wycieczka po Wielkopolsce20-25.05.2019 r.Poznań i in.osoby uprawnione (50)turystyczno-poznawczy, rekreacja
7Posiedzenie Zarządu Koła Terenowego + spotkanie grup roboczych06.06.2019 r.siedziba AŚ Wejherowoczłonkowie Zarządu Koła Terenowego + aktywrealizacja wyznaczonych zadań, sprawy bieżące
8Posiedzenie Zarządu Koła Terenowego01.08.2019 r.siedziba AŚ Wejherowoczłonkowie Zarządu Koła Terenowegorealizacja wyznaczonych zadań, sprawy bieżące
9Posiedzenie Zarządu Koła Terenowego05.09.2019 r.siedziba AŚ Wejherowoczłonkowie Zarządu Koła Terenowegorealizacja wyznaczonych zadań, sprawy bieżące
10Posiedzenie Zarządu Koła Terenowego03.10.2019 r.siedziba AŚ Wejherowoczłonkowie Zarządu Koła Terenowegorealizacja wyznaczonych zadań, sprawy bieżące
11Posiedzenie Zarządu Koła Terenowego07.11.2019 r.siedziba AŚ Wejherowoczłonkowie Zarządu Koła Terenowegorealizacja wyznaczonych zadań, sprawy bieżące
12Posiedzenie Zarządu Koła Terenowego05.12.2019 r.siedziba AŚ Wejherowoczłonkowie Zarządu Koła Terenowegorealizacja wyznaczonych zadań, sprawy bieżące
13Spotkanie świąteczno-noworoczne13.12.2019 r.Restauracja „Olimp” w Wejherowieczłonkowie Koła Terenowego, zaproszeni goście: kierownictwo AŚ Wejherowo, przedstawiciele kół emeryckich innych służb mundurowychintegracja, podsumowanie roku, omówienie zadań na rok 2020


Spotkanie świąteczno-noworoczne 11 grudnia 2018 roku

Data utworzenia: 2020-01-01, autor: Jerzy Kunikowski
   Tradycyjnie spotkaliśmy się w restauracji „Olimp” w Wejherowie, gdzie w miłej i serdecznej atmosferze, życzyliśmy sobie wzajemnie zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia, a także szczęścia i pomyślności w Nowego 2019 Roku. Wspominaliśmy miniony czas, snuliśmy plany na przyszłość. Oprócz licznie przybyłych naszych koleżanek i kolegów gościliśmy również Dyrektora Aresztu Śledczego w Wejherowie Pana ppłk Macieja Uchmana oraz Kolegę Tadeusza Trockiego, Wiceprezesa Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Wejherowie.
   Na naszej stronie internetowej w zakładce Zdjęcia znajdziecie Państwo fotoreportaż z powyższego spotkania.
   Jeszcze raz życzymy wszystkim naszym koleżankom, kolegom, byłym i obecny funkcjonariuszom oraz pracownikom naszej jednostki, a także naszym sympatykom wszelkiej pomyślności w Nowym 2019 Roku.

Zarząd Koła Terenowego KZEiR SW w Wejherowie


Za nami Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Koła Terenowego

Data utworzenia: 2020-01-01, autor: Jerzy Kunikowski
   W dniu 15 października bieżącego roku odbyło się Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze naszego Koła Terenowego. Dokonaliśmy podsumowania naszej działalności za lata 2014 – 2018. Zebrani pozytywnie ocenili pracę ustępujących ciał statutowych, w tym Przewodniczącego, Zarządu i Komisji Rewizyjnej. Wybrano też nowe władze. Przewodniczącym ponownie został Kol. Henryk Patock, a w skład Zarządu weszli: Witold Brodziński, Witold Buczak, Kazimierz Dzięgielowski, Piotr Gojka, Jerzy Kunikowski i Kazimierz Pudliszewski. Członkami Komisji Rewizyjnej zostali: Stanisław Baranowski, Urszula Figlarek i Małgorzata Hilla. Po pierwszym posiedzeniu tych ciał statutowych poinformujemy o podziale funkcji. Przyjęto również uchwały, które określiły kierunki działań na kadencję 2018 – 2022.
   Na Zebraniu miło było nam gościć Dyrektora Aresztu Śledczego w Wejherowie ppłk Macieja Uchmana oraz byłego członka Zarządu Głównego Krajowego Związku Emerytów i Rencistów Służby Więziennej Kol. Stefana Pawlinę.

Tekst: Jerzy Kunikowski
Zdjęcia: Andrzej Kutasiuk


Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze

Data utworzenia: 2020-01-01, autor: Jerzy Kunikowski
   Zarząd Koła Terenowego Krajowego Związku Emerytów i Rencistów Służby Więziennej przy Areszcie Śledczym w Wejherowie przypomina wszystkim członkom o Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym Koła Terenowego Krajowego Związku Emerytów i Rencistów Służby Więziennej w Wejherowie, które odbędzie się 15 października 2018 roku w lokalu restauracji „Olimp” w Wejherowie, ul. I Brygady Pancernej WP 82 (sala na V piętrze).
   W związku z planowanym poczęstunkiem i należytym przygotowaniem materiałów Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego, prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do dnia 03.10.2018 r. telefonicznie, SMS-em lub pocztą elektroniczną na nr tel. 510 553 477 lub adres e-mail www.kzeirsw-aswejherowo.pl

Zarząd Koła Terenowego


Zmiana terminu posiedzenia Zarządu

Data utworzenia: 2020-01-01, autor: Jerzy Kunikowski
   Uprzejmie informujemy, że posiedzenie Zarządu Koła Terenowego, które miało się odbyć 7 czerwca br. odbędzie się 14 czerwca br..
   Przepraszamy za ewentualne utrudnienia i zainteresowanych zapraszamy ww. dnia w godzinach od 10.00 do 12.00.

Zarząd Koła Terenowego


PLAN PRACY KOŁA TERENOWEGO KZEiR SW W WEJHEROWIE NA ROK 2018

Data utworzenia: 2020-01-01, autor: Jerzy Kunikowski
Lp.Rodzaj przedsięwzięcia/zadaniaTermin realizacjiMiejsceUczestnicyCelUwagi o realizacji
1Posiedzenie Zarządu Koła Terenowego09.01.2018 r.siedziba AŚ Wejherowoczłonkowie Zarządu Koła Terenowegorealizacja wyznaczonych zadań, sprawy bieżące
2Posiedzenie Zarządu Koła Terenowego01.02.2018 r.siedziba AŚ Wejherowoczłonkowie Zarządu Koła Terenowegorealizacja wyznaczonych zadań, sprawy bieżące
3Posiedzenie Zarządu Koła Terenowego08.03.2018 r.siedziba AŚ Wejherowoczłonkowie Zarządu Koła Terenowegorealizacja wyznaczonych zadań, sprawy bieżące
4Posiedzenie Zarządu Koła Terenowego05.04.2018 r.siedziba AŚ Wejherowoczłonkowie Zarządu Koła Terenowegorealizacja wyznaczonych zadań, sprawy bieżące
5Posiedzenie Zarządu Koła Terenowego10.05.2018 r.siedziba AŚ Wejherowoczłonkowie Zarządu Koła Terenowegorealizacja wyznaczonych zadań, sprawy bieżące
6Wycieczka do Bartoszyc14-17.05.2018 r.Bartoszyce, Szlakiem Warmii i Mazurosoby uprawnione (50)rekreacja
7Posiedzenie Zarządu Koła Terenowego07.06.2018 r.siedziba AŚ Wejherowoczłonkowie Zarządu Koła Terenowegorealizacja wyznaczonych zadań, sprawy bieżące
8Posiedzenie Zarządu Koła Terenowego05.07.2018 r.siedziba AŚ Wejherowoczłonkowie Zarządu Koła Terenowegorealizacja wyznaczonych zadań, sprawy bieżące
9Posiedzenie Zarządu Koła Terenowego06.09.2018 r.siedziba AŚ Wejherowoczłonkowie Zarządu Koła Terenowegorealizacja wyznaczonych zadań, sprawy bieżące
10Posiedzenie Zarządu Koła Terenowego04.10.2018 r.siedziba AŚ Wejherowoczłonkowie Zarządu Koła Terenowegorealizacja wyznaczonych zadań, sprawy bieżące
11Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze.....10.2018 r.Restauracja „Olimp” w Wejherowieczłonkowie Zarządu Koła Terenowegosprawozdanie za kadencję 2014-18, wybór nowych władz oraz określenie zadań na kadencję 2018-22
12Posiedzenie Zarządu Koła Terenowego09.11.2018 r.siedziba AŚ Wejherowo (ew. nowy Zarząd)członkowie Zarządu Koła Terenowegorealizacja wyznaczonych zadań, sprawy bieżące
13Posiedzenie Zarządu Koła Terenowego07.12.2018 r.siedziba AŚ Wejherowo(ew. nowy Zarząd)członkowie Zarządu Koła Terenowegorealizacja wyznaczonych zadań, sprawy bieżące
14Spotkanie świąteczno-noworoczne.....12.2018 r.Restauracja „Olimp” w Wejherowie (ew. nowy Zarząd)członkowie Koła Terenowego, zaproszeni goście: kierownictwo AŚ Wejherowo, przedstawiciele kół emeryckich innych służb mundurowychintegracja, podsumowanie roku, omówienie zadań na rok 2019


Zbieranie podpisów pod „inicjatywą ustawodawczą”

Data utworzenia: 2020-01-01, autor: Jerzy Kunikowski
   Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami i zobowiązaniami uczestniczyliśmy w zbieraniu podpisów popierających inicjatywę ustawodawczą zmierzającą do zmiany skutków ustawy z dnia 16 grudnia 2016 roku o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin.
   W dniu 4 stycznia 2018 roku wszystkie zebrane podpisy przekazaliśmy organizatorom akcji na terenie naszego województwa, w ramach Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych (pomorskie), a Ci następnie dostarczą je do Warszawy w dniu 11 stycznia br., by Komitet Inicjatywy Ustawodawczej mógł je złożyć w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej.
   Pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom akcji, składającym podpisy oraz osobiście angażującym się w ich zbierania. W tym miejscu chcielibyśmy wyrazić szczególne słowa uznania naszemu Koledze Waldkowi Reglińskiemu, który zebrał największą ilość podpisów: 73. Dzięki Waldku!!!
Zarząd Koła Terenowego KZEiR SW w Wejherowie


Spotkanie świąteczno-noworoczne 11 grudnia 2017 roku

Data utworzenia: 2020-01-01, autor: Jerzy Kunikowski
   Tym razem postanowiliśmy zmienić dotychczasowe zwyczaje i spotkanie świąteczno-noworoczne odbyło się już 11 grudnia 2017 roku. Tradycyjnym natomiast pozostało miejsce: restauracja „Olimp” w Wejherowie.
   Jak zwykle spotkanie przebiegało w serdecznej atmosferze, padło wiele miłych słów i życzeń z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Racząc się podanym posiłkiem wspominaliśmy miniony czas, snuliśmy plany na przyszłość. Oprócz licznie przybyłych naszych koleżanek i kolegów gościliśmy również wielce szanownych gości: Dyrektora Aresztu Śledczego w Wejherowie Pana ppłk Macieja Uchmana, Zastępcę Dyrektora Aresztu Śledczego w Wejherowie Pana kpt. Radosława Mrozewskiego, przedstawiciela Pana Prezydenta Miasta w osobie Komendanta Straży Miejskiej w Wejherowie Pana Zenona Hinca oraz Kolegów ze Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych Koła w Wejherowie w osobach Prezesa Pana Waldemara Nowoczyna i V-ce Prezesa Pana Tadeusza Trockiego.
   Na naszej stronie internetowej w zakładce Zdjęcia znajdziecie Państwo fotoreportaż z powyższego spotkania.
   Jeszcze raz życzymy wszystkim naszym koleżankom, kolegom, byłym i obecny funkcjonariuszom oraz pracownikom naszej jednostki, a także naszym sympatykom wszelkiej pomyślności w Nowym 2018 Roku.
   Już teraz zapraszamy na podobne spotkanie w przyszłym roku.

Zarząd Koła Terenowego KZEiR SW w Wejherowie


Spotkanie opłatkowe

Data utworzenia: 2020-01-01, autor: Jerzy Kunikowski
   W dniu 11 grudnia 2017 roku o godzinie 12.00 w restauracji „Olimp” w Wejherowie odbędzie się spotkanie opłatkowe. Zapraszamy wszystkich członków naszego Koła Terenowego. Stosowne zaproszenia zostały przesłane listownie do wszystkich zainteresowanych.
   W imieniu nas wszystkich zaprosiliśmy gości między innymi w osobach Dyrektorów Aresztu Śledczego w Wejherowie oraz Prezydenta Miasta Wejherowa.
   Jeszcze raz gorąco zachęcamy do wzięcia udziału.

Zarząd Koła Terenowego KZEiR SW w Wejherowie


W jedności siła

Data utworzenia: 2020-01-01, autor: Jerzy Kunikowski
   W dniu 19 października 2017 roku podpisano Pomorskie Porozumienie Związków i Stowarzyszeń Służb Mundurowych, w celu wzajemnej pomocy, wsparcia i koordynowania działań na rzecz emerytów i rencistów mundurowych oraz ich rodzin. Sygnatariuszami porozumienia są:
 • Zarząd Wojewódzki Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Gdańsku z/s w Gdyni,
 • Zarząd Okręgowy Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Słupsku,
 • Pomorski Zarząd Wojewódzki Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Gdańsku,
 • Zarząd Rejonowy Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Słupsku,
 • Zarząd Regionu Pomorskiego Związku Emerytów i Rencistów Straży Granicznej w Gdańsku,
 • Związek Byłych Funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa,
 • Zarząd Koła Terenowego Związku Emerytów i Rencistów Służby Więziennej Aresztu Śledczego w Wejherowie.
W imieniu naszego Koła Terenowego w spotkaniu uczestniczyli Koledzy: Henryk Patock i Jerzy Kunikowski.
Celem porozumienia w szczególności jest:
 • wzajemna pomoc, wsparcie, zacieśnianie współpracy i koordynowanie działalności i stowarzyszeń służb mundurowych na terenie województwa pomorskiego,
 • wdrożenie przez Sygnatariuszy Porozumienia dokumentu opracowanego przez Federację Stowarzyszeń Służb Mundurowych Rzeczypospolitej Polskiej zatytułowanego: Zadania i zasady Działania Komitetów Protestacyjnych.
   Zapraszamy wszystkich zainteresowanych oraz sympatyków do wsparcia i aktywnego udziały w ramach podjętej inicjatywy.

Zarząd Koła Terenowego KZEiR SW w WejherowieBardzo ważne!

Data utworzenia: 2020-01-01, autor: Jerzy Kunikowski
   Informujemy, że w dniu 13 października 2017 roku Marszałek Sejmu RP wydał Postanowienie o przyjęciu Zawiadomienia o utworzeniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP ds. ustawy o zmianie ustawy z dnia 18 lutego 1994 roku o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin.
   Zgodnie z obowiązkiem prawnym wynikającym z art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 24 czerwca 1999 roku o wykonywaniu inicjatywy ustawodawczej przez obywateli, w dniu 16 października 2017 roku w „Dzienniku Trybuna” zostało opublikowane wymagane ogłoszenie Pełnomocnika Komitetu. Oznacza to, że wszystkie warunki formalno-prawne zostały spełnione. W tej sytuacji przystąpimy do zbierania podpisów obywateli popierających powyższy projekt. Bliższe informacje oraz potrzebne wzory druków i innych dokumentów (jak zbierać podpisy, projekt ustawy i in.) potrzebnych do podjęcia stosownych działań znajdziecie Państwo na stronie FSSM (adres strony: w załączonych linkach na niniejszej stronie internetowej Koła Terenowego).
   Zarząd Koła już podjął stosowne działania, które zostaną omówione na najbliższym posiedzeniu w miesiącu listopadzie bieżącego roku.

Zarząd Koła Terenowego KZEiR SW w WejherowieSpotkanie w Soczewce

Data utworzenia: 2020-01-01, autor: Jerzy Kunikowski
   W dniach 13-15 października w Soczewce odbyło się spotkanie Komitetów Protestacyjnych w ramach projektu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej (KIU), zorganizowane przez Federację Stowarzyszeń Służb Mundurowych (FSSM). Z naszego terenu uczestniczyło 10 osób, przedstawicieli wszystkich związków i stowarzyszeń służb mundurowych działających na terenie pomorskiego, w tym jeden przedstawiciel naszego Koła Terenowego Kol. Jerzy Kunikowski. W ramach spotkania przedstawiono dotychczasowy przebieg prac związanych z powyższą inicjatywą oraz omówiono przedsięwzięcia, które czekają KIU oraz FSSM w bliższej i dalszej perspektywie.
   Bliższe informacje: link do strony FSSM.
Zarząd Koła Terenowego KZEiR SW w WejherowieUwaga! Ważne dla wszystkich, którym od 01.10.2017 r. obniżono świadczenie

Data utworzenia: 2020-01-01, autor: Jerzy Kunikowski
   Niniejszym informujemy, że z dniem 1 października 2017 roku wchodzi w życie ustawa z dnia 16 grudnia 2016 roku o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin, która skutkuje zmianą wysokości emerytur, rent inwalidzkich i rent rodzinnych osób wymienionych w powyższej ustawie. Do tej pory do Zarządu Koła zgłosiło się siedem osób, którym obniżono świadczenia, w tym: cztery dotyczyły rent rodzinnych, a trzy – emerytur bądź rent inwalidzkich byłych funkcjonariuszy.
   Mając uwadze dobro naszych emerytów i rencistów, jako Zarząd, deklarujemy pomoc osobom, które poczują się skrzywdzone skutkami powyższej ustawy. Apelujemy o zgłaszanie takich przypadków do Zarządu Koła. W związku z faktem, że dotyka to osób w bardzo podeszłym wieku (powyżej osiemdziesiątego roku życia), prosimy wszystkich, którzy wiedzą o takich przypadkach o włączenie się w naszą akcję niesienia pomocy. Dane kontaktowe z Zarządem znajdą Państwo na naszej stronie internetowej.
   Jednocześnie informujemy, że na naszej stronie internetowej załączyliśmy link do strony internetowej Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP, na której zainteresowani mogą znaleźć pomocne informacje w zakresie odwołania się od skutków działania ustawy z dnia 16 grudnia 2016 roku.
Zarząd Koła Terenowego KZEiR SW w WejherowieZmiana terminu posiedzenia Zarządu

Data utworzenia: 2020-01-01, autor: Jerzy Kunikowski
   Uprzejmie informujemy, że posiedzenie Zarządu Koła, które miało się odbyć 7 września br. odbędzie się 31 sierpnia br..
   Przepraszamy za ewentualne utrudnienia i zainteresowanych zapraszamy ww. dnia w godzinach od 10.00 do 12.00.

Zarząd Koła Terenowego


Wycieczka do Supraśla 26.06. – 01.07.2017 r.

Data utworzenia: 2020-01-01, autor: Jerzy Kunikowski
  Tradycyjnie, jak co roku, nasi emeryci i renciści odpoczywali, zwiedzając kolejny region naszego pięknego kraju. W dniach od 26 czerwca do 1 lipca 2017 roku zwiedzaliśmy Podlasie. Tym razem naszą bazą wypadową był Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bukowisko” w Supraślu. Byliśmy w Narwiańskim Parku Narodowym, Tykocinie oraz Europejskiej Wsi Bocianiej w Pentowie. Wędrowaliśmy szlakiem Krainy Otwartych Okiennic, odwiedziliśmy Białystok i Sanktuarium Maryjne w Świętej Wodzie. W Kruszynianach zwiedziliśmy meczet i mizar oraz skosztowaliśmy tradycyjnych dań tatarskich u Państwa Bogdanowiczów. Na szlaku naszych wędrówek nie mogło zabraknąć Supraśla, z przepięknym i jedynym w swoim rodzaju Muzeum Ikon. Przechadzaliśmy się również po Puszczy Knyszyńskiej. Szczególnym miejscem, które odwiedziliśmy w ramach naszej wycieczki było Grodno. W tym białoruskim mieście, tak bardzo związanym z II Rzeczypospolitą, byliśmy pod pomnikiem i grobem Elizy Orzeszkowej. Zwiedziliśmy muzeum poświęconej jej pamięci. Oddaliśmy część żołnierzom wojny 1920 roku i obrońcom Grodna z 1939 roku. Poznaliśmy takie miejsca jak Katedra Grodzieńska cerkiew Kołodyńską z XII wieku, zabytkową synagogę oraz Pomnik Katyński.

Tekst: Jerzy Kunikowski
Foto: Franciszek Naczk, Jerzy Kunikowski


PLAN PRACY

Data utworzenia: 2020-01-01, autor: Jerzy Kunikowski
Lp.Rodzaj przedsięwzięcia/ zadania Termin realizacjiMiejsce
1.Posiedzenie Zarządu Koła Terenowego05.01.2017 r.siedziba AŚ Wejherowo
2.Spotkanie świąteczno-noworoczne11.01.2017 r.Restauracja „Olimp” w Wejherowie
3.Posiedzenie Zarządu Koła Terenowego02.02.2017 r.siedziba AŚ Wejherowo
4.Posiedzenie Zarządu Koła Terenowego02.03.2017 r.siedziba AŚ Wejherowo
5.Posiedzenie Zarządu Koła Terenowego23.03.2017 r.siedziba AŚ Wejherowo
6.Posiedzenie Zarządu Koła Terenowego06.04.2017 r.siedziba AŚ Wejherowo
7.Posiedzenie Zarządu Koła Terenowego11.05.2017 r.siedziba AŚ Wejherowo
8.Posiedzenie Zarządu Koła Terenowego08.06.2017 r.siedziba AŚ Wejherowo
9.Wycieczka do Supraśla26.06. - 01.07.2017 r.Supraśl , Białystok, Grodno
10.Posiedzenie Zarządu Koła Terenowego06.07.2017 r.siedziba AŚ Wejherowo
11.Posiedzenie Zarządu Koła Terenowego07.09.2017 r.siedziba AŚ Wejherowo
12.Posiedzenie Zarządu Koła Terenowego05.10.2017 r.siedziba AŚ Wejherowo
13.Posiedzenie Zarządu Koła Terenowego09.11.2017 r.siedziba AŚ Wejherowo
14.Posiedzenie Zarządu Koła Terenowego07.12.2017 r.siedziba AŚ Wejherowo

Posiedzenia Zarządu Koła Terenowego rozpoczynają się o godzinie 10.00 i trwają ok. 2 godziny. Zarząd zastrzega sobie prawo do zmian w przedstawionym planie. O wszelkich zmianach będziemy informować na stronie internetowej.


20-lecie Związku Emerytów i Rencistów Służby Więziennej

Data utworzenia: 2020-01-01, autor: Jerzy Kunikowski
  W bieżącym roku będziemy obchodzić 20-lecie naszego Związku oraz odbędzie się V Zjazd Delegatów. Mając powyższe na uwadze, Prezydium Zarządu Głównego KZEiR SW zwraca się z uprzejmą prośbą do wszystkich emerytów i rencistów SW o aktywne włączenie się w przygotowanie tych ważnych dla nas wszystkich wydarzeń.
  Poniżej przedstawiamy pismo Przewodniczącego Zarządu Głównego KZEiR SW dotyczące powyższych kwestii.

Zarząd Koła Terenowego KZEiR SW w Wejherowie


Spotkanie świąteczno-noworoczne

Data utworzenia: 2020-01-01, autor: Jerzy Kunikowski
  W dniu 11 stycznia 2017 roku w restauracji „Olimp” w Wejherowie miało miejsce spotkanie świąteczno-noworoczne członków naszego Koła Terenowego. W miłej atmosferze, przy suto zastawionych stołach spotkało się kilkudziesięciu naszych Koleżanek i Kolegów, a naszymi gośćmi byli: Dyrektor Aresztu Śledczego w Wejherowie płk Maciej Uchman, członek Zarządu Głównego KZEiR SW Kol. Stefan Pawlina oraz V-ce Prezes Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych Koła w Wejherowie Pan Tadeusz Trocki.
  Na naszej stronie internetowej w zakładce Zdjęcia znajdziecie Państwo fotoreportaż z powyższego spotkania. Autorami zdjęć są nasi koledzy: Janusz Skrzyński i Jerzy Kunikowski.
  Już teraz zapraszamy na podobne spotkanie w przyszłym roku.

Zarząd Koła Terenowego KZEiR SW w Wejherowie


Zaproszenie na wycieczkę do Supraśla

Data utworzenia: 2020-01-01, autor: Jerzy Kunikowski
Wejherowo, 05.01.2017 r.

Z A P R O S Z E N I E

  Zarząd Terenowego Koła Emerytów i Rencistów Służby Więziennej przy Areszcie Śledczym w Wejherowie zaprasza na sześciodniową wycieczkę, podczas której zaplanowano zwiedzanie z przewodnikiem regionu Podlasia, połączonej z jednodniowym wyjazdem do Grodna (Białoruś).
 1. Przewidywany termin wycieczki: 26.06. - 01.07.2017 r.. (26.06. - wyjazd z Wejherowa, 01.07. - powrót).
 2. Miejsce zakwaterowania i wyżywienia - Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bukowisko” w Supraślu.
 3. Proponowany program wycieczki:
  - 27.06.2017 r. - wyjazd „Nad Narew” (Tykocin, Pentowo, Narwiański Park Narodowy),
  - 28.06.2017 r. - wyjazd na trasę „W kręgu wielu religi” (Kraina Otwartych Okiennic: Trześcianka-Soce-Puchały, Białystok, Święta Woda - Sanktuarium Maryjne).
  - 29.06.2017 r. - wyjazd i zwiedzanie Puszczy Knyszyńskiej (Supraśl - zwiedzanie miasta, Arboretum w Kopnej Górze, Silvarium w Poczopku, Kruszyniany - meczet i Mizar).
  - 30.06.2017 r. - wyjazd i zwiedzanie Grodna.
UWAGA: W związku z wyjazdem do Grodna (Białoruś) należy posiadać ważny paszport.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!Zebranie Koła

Data utworzenia: 2020-01-01, autor: Jerzy Kunikowski
Najbliższe zebranie Zarządu Koła odbędzie się 5 stycznia 2017 roku o godzinie 10.00, tradycyjnie w Areszcie Śledczym w Wejherowie.


Życzenia świąteczno-noworoczne

Data utworzenia: 2020-01-01, autor: Jerzy Kunikowski